Z Krakowa na Mazury – na urlop samolotem!

Z Krakowa można polecieć nie tylko na zagraniczne wakacje, ale także na przykład nad polskie morze (Gdańsk). Od niedawna z Krakowa można polecieć także na Mazury, dzięki czemu wakacyjny lub weekendowy wyjazd do miejsca, które zostało okrzyknięte “polskim cudem natury” jest jeszcze lepiej dostępny.

Bezpośrednie loty z Krakowa na Mazury (lotnisko Olsztyn – Mazury znajduje się w Szymanach koło Szczytna, około 50 km od Olsztyna i Mrągowa, 80 od Giżycka) umożliwiają szybkie i bezproblemowe dotarcie na Mazury z południa Polski. Podróż pociągiem lub samochodem z Krakowa na Mazury to w najlepszym razie niemal 10 godzin. Teraz podróż niemal przez całą Polskę, nawet licząc czas potrzebny na odprawę, nie powinien być dłuższy niż około 3 godziny.

Dlaczego warto skorzystać z możliwości jakie daje nam podróż z Krakowa na Mazury? Mazury, to przede wszystkim wyjątkowa w skali europejskiej przyroda, niezwykła Kraina Wielkich Jezior Mazurskich, ciągnąca się od okolic Węgorzewa na północy regionu po Ruciane – Nidę na południu (po drodze z Giżyckiem czy Mikołajkami), którą podziwiać możemy zarówno z lądu jak i z wody – korzystając możliwości jakie daje żeglarstwo i coraz bardziej popularny na Mazurach czarter jachtów.

Co warto zwiedzić na Warmii i Mazurach? Więcej dowiesz się na przykład w turystycznym serwisie na temat Warmii i Mazur www.KursNaMazury.pl, który znajdziesz tutaj.