Polecamy: wypożyczalnia busów to dobry pomysł dla grupy turystów

Wynajem busów w czasie wyjazdów wakacyjnych jest coraz bardziej popularny. Kilkuosobowy grupowy wyjazd z rodziną lub paczką znajomych, dzięki skorzystaniu z usługi wypożyczalni busów sprawi nie tylko to, że podróżowanie będzie o wiele wygodniejsze. Dzięki wypożyczeniu busa podróżujemy bowiem nie tylko wygodniej, ale i o wiele szybciej. A do tego koszt wakacyjnego wynajęcia busa jest na tyle niski, że nie nadwyręża budżetu wyprawy.

Oczywistą rzeczą jest fakt, że podróżowanie wynajętym przez nas busem jest o wiele wygodniejsze niż korzystanie z komunikacji publicznej. Dzięki podróżowaniu wynajętym vanem nie jesteśmy zdani na łaskę (lub niełaskę) rozkładów jazdy, nie musimy się martwić punktualnością autobusów i pociągów, ani martwić się o bagaż w czasie licznych przesiadek. Wypożyczonym busem podróżujemy też o wiele szybciej niż autobusami. I co ważne – stajemy się prawdziwymi “panami” naszej wyprawy. Sami decydujemy gdzie i kiedy się zatrzymać, dokąd w danej chwili pojechać. Nie ogranicza nas – uboga w niektórych miejscach – siatka połączeń pociągów i autobusów. Zazwyczaj możemy też wybrać dowolne miejsce podstawienia wypożyczanego busa. Może to być na przykład lotnisko (np. lotnisko Kraków-Balice), dworzec, hotel lub inne miejsce w mieście.

Wypożyczalnia busów Kraków – ile kosztuje wynajęcie busa?

W wypożyczalniach busów możemy wynająć busa z kierowcą lub bez kierowcy. Ta pierwsza opcja jest droższa, co jest zrozumiałe. Wypożyczamy przecież nie tylko samego vana, ale także usługi kierowcy.

Wypożyczalnia busów Kraków ceny
Koszt wynajmu busa w Krakowie (bez kierowcy). Źródło: www.rentalvans.pl

Wypożyczalnia busów Kraków Rentalvans.pl oferuje wynajem busa z kierowcą w cenach od 90 zł (przy jednokrotnym transferze z lotniska Kraków-Balice do centrum Krakowa). Jednodniowa wycieczka do Zakopanego wypożyczonym vanem z kierowcą to koszt około 600 zł. Co – patrząc na to, że jest to koszt, który dzielimy na kilka osób – nie jest wygórowaną ceną.

Wypożyczenie busa bez kierowcy w tej krakowskiej firmie jest jednak jeszcze tańsze. Wypożyczenie busa bez kierowcy na jedną dobę to koszt 300 zł brutto. Przy dłuższym wynajmie koszty jednak spadają. Za tygodniowy wynajem busa zapłacimy 1960 zł brutto (280 zł za dobę), a za 10-dniowy 2500 zł brutto (250 zł za dobę). Kalkulator kosztów dostępny na stronie internetowej wypożyczalni busów w Krakowie – www.rentalvans.pl

Powyższa kalkulacja kosztów wynajmu busów w Krakowie pokazuje, że wynajem vana nie jest wcale taki drogi, jak by można było się spodziewać. A z drugiej strony, korzystanie z transportu publicznego nie jest, w porównaniu z kosztami wynajmu busa, wcale takie tanie. Bo przecież busem zwiedzamy szybciej i więcej. Wynajmujemy go też w kilka osób, a dzieląc koszty wypożyczenia busa na 6-8 osób koszt na osobę jest jak najbardziej porównywalny z kosztami biletów za przejazd komunikacją publiczną. Nawet jeśli dodamy do tego koszty zakupionego paliwa.